FAQ O NÁS DOMOV  

Tábory - celoslovenský katalóg táborov

EMAILING

 


 
 
reklama -
 
katalóg táborov

Knihovník a 60 zbojníkov


Rozprávkový tábor pre malé aj veľké deti, ktoré miluju fantastické príbehy a hry. Táborová hra v ktorej určite dobro vyhrá nad zlom:) 

1. turnus    21.08 - 28.08 (o 144 dní) 6-14 roční - 8 dní za 240.9 € (7257.35 Sk) 30 €/deň (907.17 Sk/deň)

tabor Knihovník a 60 zbojníkov
Obrázok tábora
Tábor program:

Za horami a dolami v krajine zvanej Štiavnické vrchy  žil jeden knihovník. Jeho knižnica nebola veľká no bola výnimočná. Jeho knižnicu tvorili len rozprávky a príbehy z čias veľmi dávnych. Knihy ako aj príbehy však už dávno  nikto nečítal. Jedného zimného večera knihovníka navštívil unavený a premrznutý mudrc.  Knihovník ho pozval k sebe a na zahriatie mu pripravil horúci čaj.„Tie tvoje knihy spia“  – poznamenal mudrc keď uvidel opustenú knižnicu.
„No deti majú už iné záľuby. Už tak nečítajú knihy“ ospravedlňoval  knihovník svoj smútok  hľadiac  na zaprášené police plné príbehov. 
„Tak ich prebuď. Urob im miesto. Miesto kde tie príbehy ožijú.“ navrhol mudrc v ruke držiac hrnček horúceho čaju. 
„Buď rozprávačom, rozprávaj ostatným tieto príbehy.  Deti radi počúvajú rozprávačov“! Dokončil myšlienku  a svojou starou palicou náhle tresol o podlahu tak prudko, že spoza jedného regálu vyletela s vypleštenými očami  knihovníkova mačka. Nespokojne zamraučala vrazila nemotorne do stoličky a prebehla mudrcovi popod nohy. Po nečakanom údere sa stalo niečo nezvyčajné. Prach z  políc sa stratil a z kníh sa začal vychádzať  krik, smiech, zvuky a hlasy.  
„A aby si mal nielen postavy z rozprávok pošlem ti aj nejaké publikum“  zasmial sa mudrc a palicu vystrel k dverám, ktoré sa s veľkým vŕzganím a rýchlosťou myšlienky pootvorili. Do knižnice sa začalo s krikom valiť v húfoch publikum. No nie hocijaké publikum. Ukričaný dav detí. Teda presne šesťdesiat malých zbojníkov,  strkajúc sa navzájom, s nadávkami aj údermi, si začalo sadať a líhať do neveľkej knižnice na podlahu. Niektorí vytiahli so svojich batohov vankúše a periny, ktorými sa snažili obsadiť čo najväčší kus dlážky skôr ako ich súper. Zrazu nával ustal a dvere sa zavreli. Miestnosť bola zaprataná do posledného metra štvorcového. Publikum stíchlo. Mudrc komerčne poznamenal „Všetky oči na mne lebo mám .... „
„Vy ste akože čarodejník ?“ prerušil mudrca ohúrený knihovník brnkajúc si po uchu aby sa uistil, že sa mu nesníva.  
„Si zabil. To ale teraz nie je dôležité kto som.  Ja proste milujem rozprávky a príbehy. A spoločne s tvojim novým  publikom všetky tie príbehy oživíte!“  dokonal mudrc svoj veľkolepý vzdelávací nápad. 
„S touto hordou malých zbojníkov, ktorí vôbec nevedia čo je to čítať, nie to ešte hrať, mám založiť čitateľský krúžok?“  argumentoval zronený knihovník so sklonenou hlavou.  Mudrc knihovníka chytil za rameno a palicou namieril na malých zbojníkov.
„Oni to potrebujú. Potrebujú objaviť svet príbehov, potrebujú prežiť dobrodružstvá , získať  dobrých kamarátov, potrebujú vedieť snívať, potrebujú vidieť ako dobro víťazí nad zlom a tešiť sa z nových zážitkov. Oni potrebujú knihovníka a ty potrebuješ práve malých zbojníkov“ ukončil mudrc svoje rozprávanie a skôr ako šokovaný knihovník našiel ďalší protiargument sa jednoducho stratil ako keby ani nebol.
Knihovník mlčky vytiahol prvú knihu  z najbližšieho regálu. Oči malých zbojníkov ho zvedavo skúmali. „Náš veľký príbeh môže začať ... kto chce nech sa do príbehu pridá... „  a začal rozprávať prvý  príbeh – “A prvé veľké dobrodružstvo sa volá ...“

Ďalšie zaujímavosti tábora:

V doplnkovom programe okrem príbehov  čaká na deti kúpanie v termálnych bazénoch v Sklených Tepliciach, športové hry a turnaje  na multifunkčnom ihrisku (futbal, stolný tenis, vybíjaná), Táborový oheň s opekaním špekáčikov, Táborová DISKOTÉKA, večerná akčná hra SNEHULIENKA A SEDEM STRAŠIDIELOK, Kráľovský market, zábavná súťaž ŠKRIATKOVIA KONTRA TROLLOVIA, karneval, Nočná hra ČIAPOČKA A ZVEDAVÝ VLK a podvečerná hra DRAČIE VAJCE. Tento tábor je vhodný pre deti od 6 do 14 rokov, ktoré hľadajú dobrodružstvo, nových kamarátov a chcú mať  veľa dlhotrvajúcich zážitkov

V cene:

ena tábora zahrňuje: 4/5 lôžkové izby s balkónom, vybavené vlastným sociálnym a hygienickým zariadením (sprcha + WC na izbe) Stravovanie v rozsahu plnej penzie (jednotné 5 x denne domáca čerstvá strava + nápoj k jedlu, celodenný pitný režim – čaj alebo malinovka, možnosť dietetických úprav jedla po dohode s organizátorom pobytu a rodičmi) Zdravotný dozor (non stop zdravotná sestra, v prípade akútneho stavu ochorenia doprava osobným autom k lekárovi a späť + poskytnutie základného balíka ošetrenia, liekov a poskytnutia prvej pomoci dieťaťu) Originálny pobytový program (táborová hra + doplnkový denný a večerný program podľa zamerania tábora + spotrebný, pracovný materiál + športové potreby k hrám a súťažiam) Školený tím animátorov s pedagogickou praxou (zabezpečuje programovú a výchovnú časť tábora vrátane celodenného dozoru a starostlivosti o zverené deti) Kúpanie v táborovom bazéne Sladkosti na denné hodnotenie hier a súťaží Spomienkový darček pre každého účastníka tábora + drobné darčeky za výhru v celo táborovej hre Povinné poistenie detí proti úrazu, následkom úrazu + poistenie detí proti neúmyselným škodám v rekreačnom zariadení vrátane poškodenia osobných vecí. 20% /10% DPH a ubytovací poplatok

Príplatky:

9,00 € - Táborová farebná šiltovka s logom (je možnosť objednať a zaplatiť aj pri nástupe na tábor) 7,00 € - Táborové farebné tričko s grafikou a logom (je možnosť objednať a zaplatiť aj pri nástupe na tábor) * Táborový poukaz je možné uhradiť po dohode s organizátorom aj na splátky. Možnosť využiť rekreačný poukaz.


CK Agentúra O.K.

Moško Ladislav, Chata U daniela Repište 179

Telefon: 0905303070
WEB: http://www.aok.sk
e-mail: mosko@agenturaok.sk
Organizuje tabory od roku: 1993
Typ organizácie: cestovná kancelária

Areál:

Chata U Daniela CHKO Štiavnické hory v blízkosti termálnych prameňov kúpelnej obce Sklené Teplice

V areáli:

Horská chata má 70 lôžok. Jedáleň a bufet s kapacitou 70 miest sú vhodné na rôzne pracovné, spoločenské, zábavné a rodinné udalosti (porady, semináre, školenia, svadby, bankety a spoločenské večierky). Priestor je vybavený WIFI, Tv prijímačom, videom a DVD prehrávačom, svetelnou a zvukovou aparatúrou. Klubovňa má 10 - 16 miest a je vhodná na menšie školenia, porady a semináre pre rôzne firmy a organizácie. Je vybavená TV prijímačom a DVD prehrávačom. V príjemne upravenom a prírodne uzavretom areáli strediska je exteriérový plastový bazén, lovný rybník so skalkou (lov kaprov), detské ihrisko s preliezkami, ďalej novovybudované multifunkčné ihrisko s večerným osvetlením (na futbal, tenis, volejbal, basketbal a hokej), vonkajší krb s posedení, sezónny bufet, veľké keltské ohnisko, parkovisko. Autobusová zastávka SAD cca 7 minút peši od chaty. 

Ubytovanie:

4/5 lôžkové izby s balkónom, vybavené vlastným sociálnym a hygienickým zariadením (sprcha + WC na izbe)

Sociálne zariadenia sú:

vlastné

Doprava:

Individuálna

Vedúci:

Veľký brat a Erevín  a ich strážcovia ktorí sa postarajú o výchovu a ochranu zvojníkov kadetov na nebezpečnej výprave naprieč starou knižnicou a príbehom knihovníka.


Priamy odkaz na web: http://www.agenturaok.sk/#aok

Dátum pridania do databázy: 2023-01-18 15:20:35

0 príspevkov v diskusii | >> pridať reakciu do diskusie

| Hore | Titulná stránka | Pridať tábor | Chcem byť vedúci | Reklama | Kontakt |

DETSKÉ TÁBORY na Slovensku - cez 300 nových táborov každý rok. Hľadáte detský tábor? Rôzne cestovné kancelárie - CK. Cestovne kancelarie - porovnanie cien. Vyhľadávanie rady pokec diskusia porovnanie. Práca vedúci... Cestovny ruch inzercia tábor superstar novinky

tabor letný tábor tábory tabory pionierske. tabory pionierske tábory rekreacie rekreácie. detske tabory detské letné tábory detsketabory detske rekreacie. detské rekreácie detske letne tabory